Datorita faptului ca acest guvern nu a facut marirea pensiilor decat cu 12,5 % ,si in rest la multi pensionari le vor da ajutoare sociale , acestia vor sta la mna guvernantilor . Si uite asa acesti pensionari sunt transformati in cobay sau in asistati sociali . Oare cine doreste ca acesti pensionari sa mai traiasca in Romania ? Probabil ca singurul care doreste asta este doar DUMNEZEU